Strona Polska

WERSJA POLSKOJĘZYCZNA strony internetowej absolwentów internatu im. św. Kazimierza w Vaudricourt.

kaziki-1.jpg

Francuska wersja Strony internetowej Kazików istnieje od roku. Prowadzą ją Kaziki dla Kazików. Na naszej stronie, każdy z nas może przypomnieć i podzielić się swoimi wspomnieniami i anegdotami. Jak mógłby to opisać Henryk Sienkiewicz : « słowem i obrazem », taka jest linia edytorska naszej strony internetowej.

Kazik jest obywatelem Ziemi, który to, w swej młodości, spędził rok lub kilka lat w internacie im. św. Kazimierza. Dziś, my, Kaziki, jesteśmy rozproszeni po całym świecie.

Dziś tworzymy wersję polskojęzyczną z myślą o polskich lub polskojęzycznych internautach. Ty również, panie Twardowski, z wysoka będziesz mógł od teraz zapoznać się z kazimierzowskimi działaniami. 

Ostrzeżenie

Polscy internauci, bądźcie wyrozumiali ! Tu i tam mogą się znaleźć błędy gramatyczne i ortograficzne. My, Kaziki, wszyscy nauczyliśmy się języka polskiego, ale było to dawno.

Dziś jest nam łatwiej pisać po francusku niż po polsku, co tłumaczy dlaczego, niestety, nasza strona jest zredagowana głównie w języku Hugo. Tymczasem, od czasu do czasu zdarza się nam przywołać kilka wspomnień bezprośrednio w języku Mickiewicza, gdyż to jedyny sposób na poprawne przywołanie danego wspomnienia jeśli chodzi o jego treść i o nastrój tamtej epoki. 

Rozdziały strony internetowej absolwentów internatu im. św. Kazimierza.

Kontekst historyczny założenia internatu im. św. Kazimierza: Pomóc polskiej emigracji ...Więcej ...

Początki internatu im. św. Kazimierza : Internat im. św. Kazimierza otwiera swe drzwi w październiku 1947 r... Więcej ...

Życie w internacie im. św. Kazimierza : Wszystkie Kaziki są pensjonariuszami... Więcej ...

Oddziaływanie internatu im. św. Kazimierza: Przez czterdzieści lat istnienia internatu, około 1200 młodych ludzi wywodzących się z polskiej imigracji we Francji, w poszanowaniu kultury polskiej i chrześcijańskiej...Więcej ...

kilka słów o naszych wychowawc : "The Boss", "Chopin" ... Więcej ...

Kilka dokumentów, które kpią z bariery językowejkliknij...

 

 

Saint Casimir

Date de dernière mise à jour : samedi, 31 août 2019